News

Derby-ul etapei cu FC Zaria, câștigat de Sheriff

September 18, 2017

Campioana Moldovei Sheriff Tiraspol a câștigat derby-ul etapei cu FC Zaria. Aceasta a fost a șaptea victorie consecutivă pentru viespi, în Campionat.
Sheriff Tiraspol a obținut o nouă victorie în Divizia Națională. Echipa condusă de Roberto Bordin a învins-o cu 2-0, în deplasare, pe FC Zaria. Oancea a deschis scorul în minutul 27 cu un șut de la marginea careului.

Cea dea doua reușită a tiraspolenilor a aparținut fundașului croat Ante Kulusic.

Sheriff rămâne în continuare liderul campionatului cu 26 de puncte. Pe poziția secundă se menţine formația Milsami Orhei. „Vulturii-roșii” au învins Speranța, la Nisporeni, cu 3-1. Alexandru Dedov a înscris un gol de excepție.

Tot sâmbătă, Zimbru a trecut la limită de Dinamo-Auto, scor 1-0. Golul galben-verzilor a fost marcat de Douglas în debutul reprizei secunde.

Autor: Gheorghe Lungu