News

PSG s-a distrat cu Bayern Munchen

September 28, 2017

Vedetele de milioane ale lui PSG s-au distrat în Liga Campionilor cu Bayern Munchen. Parizienii s-au impus cu 3-0 și i-au pus la respect pe nemți.

Paris Saint-Germain nu are adversar în grupa B din Liga Campionilor. Francezii au trecut lejer, acasă, cu scorul de 3-0 de Bayern Munchen, formație care este principala contracandidată la poziția de lider al grupei. După primele 45 de minute, gazdele conduceau deja cu 2-0, după reușitele lui Dani Alves și Cavani.

În minutul 63, Neymar a înscris și el, după o incursiune frumoasă a lui Mbappe.

FC Barcelona a trait periculos cu Sporting în deplasarea de la Lisabona. Catalanii au fost salvați de autogolul lui Sebastian Coates. Tot aseara, Atletico Madrid a pierdut la limită, scor 1-2, partida de pe teren propriu cu Chelsea. Echipa lui Diego Simione a condus cu 1-0 în prima repriză, după ce Griezman a transformat un penalty. Londonezii și-au adjudecat victoria în repriza secundă, marcând de două ori prin Morata și Batshuay.

Manchester United, a dat de pământ cu rușii de la TSKA Moscova. Meciul s-a incheiat cu 4 – 1, după o dublă a lui Lukaku, iar Martial și Mkhitaryan au înscris și ei câte o dată.

Golul de onoare a rușilor a fost marcat de Kuchaev. În celălalt meci al grupei, Juventus s-a impus cu 2-0 în fața lui Olympiakos. Pentru „bătrâna-doamnă” s-au remarcat Higuain și Mandzukic.